اخبار کوهنوردی

برگزاری همایش عمومی کوهپیمایی در شهرستان تویسرکان

به مناسبت میلاد با سعادت یگانه دخت پیامبر اکرم حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی  ص (حضرت فاطمه ع ) و آزادی خرمشهر در روز جمعه 6/3 /90 به همت هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان تویسرکان برنامه همایش عمومی کوهپیمایی با حضور شهروندان تویسرکانی انجام  و در خاتمه به قید قرعه به شرکت کنندکان جوایزی اهداء گردید.

شهرستان تویسرکان با داشتن جاذبه های طبیعی  همچون کوه خان گرمز به ارتفاع 2863 متر که از مناطق مهم حفاظت شده  در استان بوده و دارای گونه های متنوع گیاهی جانوری است دامنه های سر سبز و زیبای کوهستان الوند و شاه نشین و یخچال حضرت صاحب الزمان ع  و باغ های مثمر توت و گردو کیلاس و البالو وسایر میوه ها جایگاه ممتاز و ارزشمندی نیز در راه ترویج و گسترش و اعتلای ورزش مفرح کوهنوردی در این استان دارد. که  لزوم توجه  هر چه بیشتر  مسئوولین را می طلبد. تا به یمن برنامه ریزی و مساعدت اولیای امور پیشرفت سریع این رشته را در این خطه از سرزمینمان  شاهد  باشیم .

همچنین در مورخه 30/2/1390 گروه کوهنوردی چیاو اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کردستان  به قله 3496 متری شاه نشین به مناسبت روز موزه و هفته میراث فرهنگی صعود نمودند.

ارسال گزارش و عکس: هیت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان تویسرکان


تاریخ و ساعت: 1390-03-11 17
نظرات